Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2015-01-07 12:59:22

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Zjawisko śmierci klinicznej

Śmierć kliniczna – stan zaniku widocznych oznak życia organizmu, takich jak bicie serca, akcja oddechowa czy krążenie krwi. Od stanu śmierci biologicznej różni się nieprzerwanym występowaniem aktywności mózgu, możliwej do stwierdzenia za pomocą badania elektroencefalograficznego (EEG). W niektórych sytuacjach u pacjenta znajdującego się w stanie śmierci klinicznej mogą zostać przywrócone oznaki życia.

Co sądzicie o tym zjawisku? Bo ja uważam, że skoro wiele ludzi było w tym stanie i relacjonuje te same wrażenia, wspomnienia, to coś w tym musi być. No ale niestety, wielu niedowiarków - lekarzy sądzi, że to po prostu halucynacje mózgu.
A co Wy o tym sądzicie?
Zapraszam do dyskusji.

Offline

 

#2 2015-01-08 19:51:51

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Każdy ma swoja teorię. Jednak uważam, że najwięcej ma do powiedzenia ten, kto sam to przeżył.
Oni twierdzą "halucynacje" hmm może, ale jak wytłumaczyć to, że osoby, które w chwili śmierci klinicznej unoszą się nad własnym ciałem - tzn. widzą całą sytuację, kiedy lekarze ich ratują. Do tego dochodzą nieznane głosy zewsząd. Znam taką osobę, która właśnie coś takiego doświadczyła.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#3 2015-01-08 20:15:19

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Jednak uważam, że najwięcej ma do powiedzenia ten, kto sam to przeżył.

Więc rozumiem że tym samym potwierdzasz ich teorię, że skoro odczuwali tam wzmożone poczucia bliskości i miłosierdzia Bożego, śmierć kliniczna była wstępnym odwiedzeniem Tamtego Świata.

Znam taką osobę, która właśnie coś takiego doświadczyła.

Wow! Zazdroszczę. Opowiesz o tym coś więcej?

Offline

 

#4 2015-01-09 21:32:38

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Ewangelina napisał:

Jednak uważam, że najwięcej ma do powiedzenia ten, kto sam to przeżył.

Więc rozumiem że tym samym potwierdzasz ich teorię, że skoro odczuwali tam wzmożone poczucia bliskości i miłosierdzia Bożego, śmierć kliniczna była wstępnym odwiedzeniem Tamtego Świata.

nie wiem czy odczuwali bliskość i miłosierdzie Boże... Nie zagłębiałam się aż tak i nie znam wszystkich przypadków. Pisząc, że najwięcej ma do powiedzenia ten, kto sam to przeżył, bo taka jest z resztą prawda twierdzę tylko, że stojąc z boku możemy tylko podejrzewać co naprawdę dzieje się w takiej sytuacji.

Ewangelina napisał:

Znam taką osobę, która właśnie coś takiego doświadczyła.

Wow! Zazdroszczę. Opowiesz o tym coś więcej?

Wiesz co... Nie jest to przyjemny temat dla tej osoby. I tyle ile wiem tyle już napisałam. Niestety więcej się nie dowiem. Jedno wiem, że nic o Bogu nie wspominała. Tylko o głosach (umarłych) i to, że unosiła się nad własnym ciałem, widząc co się w około niej dzieje.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#5 2015-01-17 02:15:12

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Ewangelina napisał:

No ale niestety, wielu niedowiarków - lekarzy sądzi, że to po prostu halucynacje mózgu.

problem jest taki, że trudno o stworzenie naukowej teorii, jeżeli nie ma jak zrobić naukowych badań czy eksperymentu, dlatego właściwie wszystkie odpowiedzi mogą być prawdziwe, i te, że "coś w tym jest" i te, że to halucynacje mózgu.

myślę, że na pewno jest to doświadczenie, którego nie sposób z czymkolwiek porównać, bo "normalnie" nie zachodzi w człowieku "wyłączenie ciała". natomiast, człowiek, który po takiej śmierci klinicznej "wraca" i chce opisać innym co widział/czuł ma do dyspozycji jedynie ten sam słownik, którym posługuje się normalnie, a więc w innych warunkach. dlatego chyba niemożliwością jest żeby oddał to, co się "tam" dzieje adekwatnie.

co do miłosierdzia Bożego tudzież odczuwania bliskości Tamtego Świata... nie wiem na jaką szeroką skalę robiono np. badania nad ludźmi, którzy coś takiego przeżyli, próbowałam się doszukać w necie - nie znalazlam - ale angielska wikipedia fajnie przedstawia pewną zależność na przykładzie figury anioła:

Another common element in near-death experiences is angels. 46% of Americans believe in angels, and have claimed to see them during their NDE's.

- a więc wizje anielskich postaci miały te osoby, które deklarowały wiarę w istnienie aniołów. i tutaj pojawia się taki problem, że naukowiec-sceptyk optujący za halucynacjami umysłu powie: pierw jest wiara w (na przykład) anioły -> a potem mózg projektuje takie wizje. i analogicznie z odczuciem miłosierdzia Bożego -> czy nie jest tak, że odczuwają to osoby albo wierzące albo wychowane w tradycji, która kategorią miłosierdzia Bozego się posługuje.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#6 2015-01-17 11:13:56

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

problem jest taki, że trudno o stworzenie naukowej teorii, jeżeli nie ma jak zrobić naukowych badań czy eksperymentu, dlatego właściwie wszystkie odpowiedzi mogą być prawdziwe, i te, że "coś w tym jest" i te, że to halucynacje mózgu.

Dokładnie, ale nie zapominajmy że każda teoria naukowa, nawet ta najprawdziwsza, ma swoje korzenie w wierze. A raczej w pewnej gałęzi wiary -  przypuszczeniach, przekonaniu...

ma do dyspozycji jedynie ten sam słownik, którym posługuje się normalnie, a więc w innych warunkach. dlatego chyba niemożliwością jest żeby oddał to, co się "tam" dzieje adekwatnie.

Zgadzam się, bo nawet w myślach mamy inny sposób myślenia, i nie sposób języka takiego myślenia przerzucić na realny język.

Offline

 

#7 2015-01-21 16:06:50

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Ewangelina napisał:

problem jest taki, że trudno o stworzenie naukowej teorii, jeżeli nie ma jak zrobić naukowych badań czy eksperymentu, dlatego właściwie wszystkie odpowiedzi mogą być prawdziwe, i te, że "coś w tym jest" i te, że to halucynacje mózgu.

Dokładnie, ale nie zapominajmy że każda teoria naukowa, nawet ta najprawdziwsza, ma swoje korzenie w wierze. A raczej w pewnej gałęzi wiary -  przypuszczeniach, przekonaniu...

prawda, ale o ile nauka chce być nauką, a nie tylko hipotezą czy wiarą właśnie, czy przypuszczeniem, musi sięgnąć po jakieś dowody naukowe - a o te w tym konkretnym przypadku bardzo trudno.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2015-02-19 19:25:03

 ThunderBird

Użytkownik

Call me!
Skąd: Zamość
Zarejestrowany: 2013-12-24
Posty: 74
Punktów :   

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Według mnie ludzie którzy w takim stanie przebywali, wykorzystują to żeby niektórym wciskać kit. Albo po prostu chociaż trochę 'przekolorowywują'. W jakim celu to robią nie wiem. Jednak chodzi o to, że możliwe jest, że oni może te wizje jednak mieli, lecz ja i tak w to nie wierzę. Mógłbym tutaj pisać dużo i długo ale myślę, że z mojej strony to wystarczy.


http://fotoo.pl//out.php?i=946894_sygna.jpg
Moja pierwsza praca w PS'ie CS6 sprzed około roku. Odnalazła się!

Offline

 

#9 2015-03-07 11:52:43

 mireilla

Użytkownik

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2015-03-07
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

W stanie śmierci klinicznej bardzo dziwne rzeczy dzieją się z mózgiem, nikt nie potrafi tego wyjaśnić, ale nie mieszałabym do tego Boga.

Offline

 

#10 2015-03-08 11:38:09

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

ThunderBird, gdyby nawet mieli to robić, z pewnością po to, by szerzyć wiarę. Ale nie sądzę, że to robią. Jak inaczej wytłumaczysz fakt, że te relacje są podobne, mimo że większość tych ludzi raczej nigdy się nie poznało?

Offline

 

#11 2015-04-21 00:56:02

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

ciekawe w kontekście tego, co pisałam wcześniej, że nasze przekonania, wiara i słownik jakim się posługujemy mogą mocno wpływać na nasze doświadczenia - także te związane ze śmiercią kliniczną: http://joemonster.org/images/vad/img_32 … 906f7d.jpg (szkoda, że bez naukowych źródeł, ale faktopedia zwykle nie podaje totalnych bzdur, wiec warto się nad tym chociaż zastanowić).

Black Star napisał:

co do miłosierdzia Bożego tudzież odczuwania bliskości Tamtego Świata... nie wiem na jaką szeroką skalę robiono np. badania nad ludźmi, którzy coś takiego przeżyli, próbowałam się doszukać w necie - nie znalazlam - ale angielska wikipedia fajnie przedstawia pewną zależność na przykładzie figury anioła:

Another common element in near-death experiences is angels. 46% of Americans believe in angels, and have claimed to see them during their NDE's.

- a więc wizje anielskich postaci miały te osoby, które deklarowały wiarę w istnienie aniołów. i tutaj pojawia się taki problem, że naukowiec-sceptyk optujący za halucynacjami umysłu powie: pierw jest wiara w (na przykład) anioły -> a potem mózg projektuje takie wizje. i analogicznie z odczuciem miłosierdzia Bożego -> czy nie jest tak, że odczuwają to osoby albo wierzące albo wychowane w tradycji, która kategorią miłosierdzia Bozego się posługuje.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#12 2015-04-21 12:30:05

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Bardzo ciekawe jest to, co napisałaś BS. I jak się tak nad tym zastanawiam, to ma to w sobie dużo prawdy. Przypomniała mi się taka sytuacja często dość spotykana, że po udanej operacji ludzie mówią "dzięki Bogu"


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#13 2015-04-27 12:21:26

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Kate napisał:

Przypomniała mi się taka sytuacja często dość spotykana, że po udanej operacji ludzie mówią "dzięki Bogu"

tak, a po nieudanej (ich bliscy) narzekają na kompetencje lekarza...


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#14 2015-04-27 21:30:05

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zjawisko śmierci klinicznej

Black Star napisał:

Kate napisał:

Przypomniała mi się taka sytuacja często dość spotykana, że po udanej operacji ludzie mówią "dzięki Bogu"

tak, a po nieudanej (ich bliscy) narzekają na kompetencje lekarza...

o, prawda


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl