Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#16 2014-07-18 22:49:59

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Jak widzimy samych siebie?

Awwww... też jesteś dla mnie bardzo ważna!! Nikt mnie tak nie pocieszył w pewnej kwestii jak Ty A nie odzywam się, bo wiem, że teraz jesteś Kobietą Pracującą

Wracając do tematu - mam ciągłą potrzebę rozwijania się, zmieniania stylu życia. Próbuję nowych rzeczy, których sobie odmawiałam i zmniejszam ilość złych nawyków. Nie chcę w przyszłości być tylko żoną swojego męża, chcę coś osiągnąć. Chcę zdobywać kolejne stopnie naukowe, chcę uprawiać sport i dążę do tego. Chciałabym w końcu czuć się dumna z siebie. Od jakiegoś czasu, gdy coś robię, kieruję się słowami "Nigdy nie zatrać swojej pewności siebie i wierz, że jesteś dobra, ponieważ obecnie to ty sama musisz być odpowiedzialna za swoje decyzje". To bardzo pomaga.

Gimnazjum też było dla mnie złym przeżyciem. Ciągle zaczepki, prześladowania, szkalowanie sprawiły, że uciekałam do wirtualnego świata i też miałam kłopoty z pewnymi przedmiotami. Chciałam umrzeć, nie słyszeć już żadnych zarzutów wobec siebie. Bałam się wyjść z domu. Nosiłam dwustronne kurtki, by zmylić prześladowców podczas drogi do domu. Wiem, że nie byłam wtedy ideałem piękna, ale nikt nie powinien cierpieć z powodu wyglądu.
Wyniosłam stamtąd, że nikomu nie można ufać. Dopiero internet sprawił, że mam parę zaufanych osób jak BS, Kate, Pati...
Przyjaciół mam tylko trzech: mój Przemek, Agnieszka i Kacper. Dzięki nim i dla nich przetrwałam chorobę i cały ten okrutny rok. To dla nich się zmieniam i staram się zapomnieć, bo nigdy się ode mnie nie odwrócili.

Ewangelino - naprawdę świetny pomysł z tym tematem.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#17 2014-07-19 09:04:54

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Jak widzimy samych siebie?

Cleo napisał:

Awwww... też jesteś dla mnie bardzo ważna!! Nikt mnie tak nie pocieszył w pewnej kwestii jak Ty A nie odzywam się, bo wiem, że teraz jesteś Kobietą Pracującą

a daj spokój. Wolałabym normalne godziny pracy, a tak - albo po południu dom i jestem padnięta, albo praca do 18, a potem musze się wcześniej kłaść bo następnego dnia pobudka o 4. -.-

Cleo napisał:

Gimnazjum też było dla mnie złym przeżyciem. Ciągle zaczepki, prześladowania, szkalowanie sprawiły, że uciekałam do wirtualnego świata i też miałam kłopoty z pewnymi przedmiotami. Chciałam umrzeć, nie słyszeć już żadnych zarzutów wobec siebie. Bałam się wyjść z domu. Nosiłam dwustronne kurtki, by zmylić prześladowców podczas drogi do domu. Wiem, że nie byłam wtedy ideałem piękna, ale nikt nie powinien cierpieć z powodu wyglądu.

ehhh. Czyli większość z nas źle wspomina gimnazjum. W ogóle... Po co te gimnazjum ? Nie lepiej było po prostu przedłużyć podstawówkę jak to było za czasów naszych rodziców? Wolę przebywać z ludźmi, z którymi znam się od 6-7 roku życia, niż poznawać nowych - którzy uważają, że jak poszli do gimnazjum to są już dorośli i dużo im wolno.
Też uciekałam do internetu. To oczywiście wspominam dobrze. Miałam dużo blogów, tworzyłam grafikę do nich - szablony, nagłówki, textury... Nawet niektóre swoje prace zachowałam i trzymam je do dziś na komputerze.

Cleo napisał:

Ewangelino - naprawdę świetny pomysł z tym tematem.

potwierdzam


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#18 2014-07-19 13:53:03

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Jak widzimy samych siebie?

Kate napisał:

myślałam, że nie przeczytam jak zobaczyłam taki długi post. Ale jak zaczęłam to już nie mogłam przestać.

Dzięki za wytrwałość

Kate napisał:

Dlatego gdy poszłam do liceum postanowiłam się zmienić. Właściwie to nawet na siłę starałam się być silniejsza i śmielsza. Zmieniłam też wygląd. W sumie to wszystko. I udało się. Za żadne skarby nie chciałam przeżywać tego drugi raz. Od tamtej pory jestem na tym punkcie przewrażliwiona i robię co mogę, żeby to się nie powtórzyło.

Też to przechodziłam, byłam w stanie zrobić wszystko, byle nie przeżywać tego wszystkiego ponownie. Można powiedzieć, że w liceum dostałam 'czystą kartę', nikt mnie nie znał (na szczęście złożyło się tak, że nikt z gimnazjum nie poszedł do tego samego liceum co ja) i mogłam zacząć od nowa, nie być oceniana tak jak wtedy. W sumie motywuje mnie to, gdy zdaje sobie sprawę jak bardzo zmieniłam się od tamtego czasu. Często zastanawiam się jaka bym dzisiaj była, gdybym mogła przejść gimnazjum jak to się niektórym udało, bez tych wszystkich przykrości.

Cleo napisał:

Od jakiegoś czasu, gdy coś robię, kieruję się słowami "Nigdy nie zatrać swojej pewności siebie i wierz, że jesteś dobra, ponieważ obecnie to ty sama musisz być odpowiedzialna za swoje decyzje". To bardzo pomaga.

Mądre słowa. Też czasami posiłkuje się takimi sloganami, podnosi mnie to na duchu.

Cleo napisał:

Bałam się wyjść z domu. Nosiłam dwustronne kurtki, by zmylić prześladowców podczas drogi do domu. Wiem, że nie byłam wtedy ideałem piękna, ale nikt nie powinien cierpieć z powodu wyglądu.

Na to bym nie wpadła Z tego co pamiętam mnie nie śledzili, ale czasami czekałam w szkole jak aż oprawcy wyjdą i dopiero wtedy szłam do domu.
Zgadzam się, że nikt nie powinien cierpieć z powodu wyglądu. Też nie należałam wtedy do najpiękniejszych, ale dokładna analiza twarzy raczej nie była mi potrzebna. Przykre jest to, że przez zachowanie takich dzieciaków wiele osób zostało wprowadzonych w kompleksy i inne problemy.

Kate napisał:

Czyli większość z nas źle wspomina gimnazjum. W ogóle... Po co te gimnazjum ? Nie lepiej było po prostu przedłużyć podstawówkę jak to było za czasów naszych rodziców? Wolę przebywać z ludźmi, z którymi znam się od 6-7 roku życia, niż poznawać nowych - którzy uważają, że jak poszli do gimnazjum to są już dorośli i dużo im wolno.

Też bym wolała zostać z ludźmi z podstawówki. W sumie podstawówkę tez miałam podzieloną na pół, bo w pierwszej miałam system 3 letni (1-3), a potem przeszłam do drugiej szkoły, gdzie kontynuowałam 4-6 i zanim dobrze poznałam ludzi, już się szkoła skończyła, klasa zmieniła a drogi rozeszły. Ale wtedy mimo zmiany nie spotkały mnie żadne przykrości ze strony rówieśników, poszłam do gimnazjum z ufnością, a wyszło jak wyszło.

Kate napisał:

Też uciekałam do internetu. To oczywiście wspominam dobrze. Miałam dużo blogów, tworzyłam grafikę do nich - szablony, nagłówki, textury... Nawet niektóre swoje prace zachowałam i trzymam je do dziś na komputerze.

Ja nawet bloga nie mogłam prowadzić spokojnie, bo zaraz ktoś się dowiedział i jeden gość z klasy notorycznie mi się włamywał i pisał oczerniające notki o mnie (wyglądało to tak, jakbym sama o sobie tak pisała)... co za czasy. Cieszę się, że teraz potrafię się nawet z tego śmiać, ale wtedy do śmiechu mi nie było.

Kate napisał:

Cleo napisał:

Ewangelino - naprawdę świetny pomysł z tym tematem.

potwierdzam

Ja też

Ostatnio edytowany przez mart991 (2014-07-19 16:39:26)

Offline

 

#19 2014-07-21 13:54:35

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Jak widzimy samych siebie?

Kate napisał:

Cleo napisał:

Gimnazjum też było dla mnie złym przeżyciem. Ciągle zaczepki, prześladowania, szkalowanie sprawiły, że uciekałam do wirtualnego świata i też miałam kłopoty z pewnymi przedmiotami. Chciałam umrzeć, nie słyszeć już żadnych zarzutów wobec siebie. Bałam się wyjść z domu. Nosiłam dwustronne kurtki, by zmylić prześladowców podczas drogi do domu. Wiem, że nie byłam wtedy ideałem piękna, ale nikt nie powinien cierpieć z powodu wyglądu.

ehhh. Czyli większość z nas źle wspomina gimnazjum. W ogóle... Po co te gimnazjum ? Nie lepiej było po prostu przedłużyć podstawówkę jak to było za czasów naszych rodziców? Wolę przebywać z ludźmi, z którymi znam się od 6-7 roku życia, niż poznawać nowych - którzy uważają, że jak poszli do gimnazjum to są już dorośli i dużo im wolno.

ja również źle wspominam gimnazjum. zarówno z powodu klasy (nie byłam jakoś specjalnie szykanowana, ale ogólnie, nie było u mnie w szkole dobrej atmosfery). chociaż z niektórymi osobami z gimnazjum utrzymuję bardzo dobry kontakt aż do dziś.

Kate napisał:

Przyjaciele? Nie martw się. Ja też nie mam Znajomi owszem, przyjaciół nie. Jeszcze niedawno myślałam, że jest inaczej, ale myliłam się. Oni już znaleźli innych. I tyle.
Szczęście mi się trafiło, że spotkałam na swojej drodze chłopaka, w którym się zakochałam ze wzajemnością. I mogę na nim polegać o każdej porze dnia i nocy. Tobie też tego życzę. Co prawda - czuje się czasami niedosyt, bo chciałby człowiek pogadać ze zwykła przyjaciółką. Ale widocznie jeszcze na to nie pora... Albo nie można mieć wszystkiego.

mam nadzieję, że wszystko przed Wami i że spotkacie na swojej drodze jeszcze prawdziwych przyjaciół. wiadomo, że nie jest to łatwe, bo przyjaźnie buduje się latami a sprawdza dopiero w trudnych chwilach ("prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie"), ale życzę Wam, żebyście spotkały takie osoby.

dodam jeszcze, że ludzie, których dziś określam mianem "przyjaciela", a jestem dość ostrożna z tym słowem, kiedy ich poznawałam nigdy bym na to nie wpadła, że będziemy się przyjaźnić, zwykłe znajomości, czasem bardzo przypadkowe. więc morał z tego taki, że dobrze jest nie zamykać się na ludzi. ^^


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl