Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2011-09-15 12:04:26

 czarnulka92

Użytkownik

7433573
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 9
Punktów :   

Sala samobójców

Jeśli chodzi o mnie to, mimo że nie przepadam za polskimi filmami ten obejrzałam z wypiekami na twarzy. I przez cały film zadawałam sobie pytanie: "Ale o co właściwie chodzi"?
Film jest wstrząsający, na pewno skłaniający do refleksji.
Ale to jest tylko moje skromne zdanie. Jestem ciekawa czy widzieliście ten film, no i przede wszystkim co o nim myślicie?


Iphone, Ipad, Ipod...tylko I'm coraz mniej.

Od czasu do czasu człowiek powinien dostać w mordę,
tak profilaktycznie, aby pamiętać, żeby nie marudzić
kiedy jest w miarę dobrze

Offline

 

#2 2011-09-15 23:03:12

Jendzaaaaaaa7

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Sala samobójców

Jak dla mnie rewelacja !!! Uwielbiam ten film a niektóre teksty cytuję cały czas ! Rewelacyjna gra aktorska ! Jestem pod wielkim wrażeniem

" Żyję cicho krwawiąc, krwawię cicho żyjąc" <3

Offline

 

#3 2012-03-13 21:17:15

 Cyprys

Użytkownik

26439306
Skąd: Święte Miasto.
Zarejestrowany: 2012-03-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Sala samobójców

'Sala Samobójców' to dobry film - uderza, pomimo tego, że jest trochę za bardzo podkoloryzowany. Świetna gra aktorska, soundtrack też niczego sobie. Jedyny błąd jaki popełniono to promocja - moim zdaniem reklama tej produkcji przyciągnęła w głównej mierze trzynastoletnie podlotki, które zamiast widzieć przestrogę, dostrzegły pozornie fascynujący sposób na siebie i przystojnego aktora, do którego można powzdychać i może się nawet trochę do niego upodobnić. Po prostu zła fascynacja. Zaobserwowałem to na przykładzie mojej młodszej siostry. Ona i jej rówieśniczki nie odebrały tego filmu tak, jak powinny. W zasadzie nie wiem, czy w kinach był od szesnastu, ale skoro E.  na nim była i go obejrzało to... no cóż.


Wiem, że to złe ale później dasz mi pokutę,
teraz posiedźmy w ciszy przez minutę.

Offline

 

#4 2012-04-08 12:03:13

 Fay

Użytkownik

21192593
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-06-27
Posty: 130
Punktów :   
WWW

Re: Sala samobójców

Czy dobry film? Nie wiem - podobno dobry.
Ujmę to w ten sposób - dla przyjemności to bym go drugi raz na pewno nie obejrzał. Ale jeśli ma on za zadanie skłonić do jakichś refleksji, choćby i po czasie, to je spełnia.
Świetna jest zwłaszcza jedna z ostatnich scen (tutaj spoiler, ale przypuszczam, że ten temat przeglądają głównie ci, co film już widzieli) - świetnie pokazuje, jak czasem żałosne potrafi być zejście, oraz pokazuje, że trzeba trochę myśleć, zanim podejmie się jakąś decyzję.

Offline

 

#5 2012-06-20 21:50:49

 cyziak

Użytkownik

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 8
Punktów :   

Re: Sala samobójców

Wstrząsnęły mną dwie końcowe sceny. Pewnie pamiętacie końcowe odpały Dominika w klubie, krzyki "Zadzwońcie po moich rodziców" pomiędzy próbami zwrócenia tabletek i filmujących go nastolatków, tak ślepo zapatrzonych we wcześniejsze jego błaznowanie, że nie odróżnili szczerej rozpaczy i dziecięcego strachu od błazenady.
I oczywiście chwila, w której mama Dominika, posługując się jego avatarem, poinformowała innych o jego śmierci. Avatary, jeden po drugim, zaczęły znikać. Dotarło do nich, że śmierć nie zna pojęcia "zabawa". Nie można się w nią bawić.


There is nothing between you and your dreams.

Offline

 

#6 2012-06-25 21:02:14

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Sala samobójców

Tak, Sala Samobójców to produkcja na bardzo wysokim poziomie - zarówno treściowym, jak i kompozycyjnym. Świetne początkowe przedstawienie rodziny Santorskich - pomysł wręcz genialny. Doskonałe studium psychologiczne Dominika, kiedy ten powoli, z mądrego chłopaka, zamienił się w... no,coś takiego. No i Sylwia, jako ten ziemski, kuszący diabeł.

Offline

 

#7 2012-11-04 22:07:13

 Ezoteryczka

Użytkownik

11479745
Call me!
Skąd: Opatów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-11-04
Posty: 17
Punktów :   
WWW

Re: Sala samobójców

ZAWIERA SPOILERY!

Mną film wstrząsnął, uwielbiam go ale nie obejrzę go po raz drugi, ponieważ nie mogę się pogodzić ze śmiercią Dominika, która była niesprawiedliwa ponieważ można go było uratować... Śmierć niby prozaiczna ale dosadnie straszna... Pociesza tylko fakt że jego odejście ocaliło pozostałych uczestników sali samobójców oraz ich przywódczynie.
A jeszcze co do fabuły... Tak się dzieje kiedy rodzice nie znają swoich dzieci, gdy się nimi nie zajmują, a matkę i ojca zastępują nianie, szoferzy, komputery i znajomi. Doskonale ujęta prawda o współczesnym wychowaniu, w tak drastycznych ramach.

Ogólnie film 100/10 bardzo dobry jak na polskie kino.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl