Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2011-12-12 21:47:40

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Zwolnienia i usprawiedliwienia.

Mam takie do Was pytanie - czy w zwolnieniach i usprawiedliwieniach wymagane jest pisanie powodu? Osobiście zawsze uważałam, że nie. Nawet kiedyś w gimnazjum nauczyciel powiedział "nie obchodzi mnie powód, to Twoja prywatna sprawa". Ale teraz mój nowy wychowawca ostatnio miał do mnie pretensje, że w ogóle nie piszę powodów i jak się zwalniam do ortodontki to mam przynieść na kartce odbitą pieczątkę i że w tych godzinach byłam u niej. Wkurzyło mnie to. A Wy co o tym sądzicie? Nie mogę znaleźć w internecie jak to powinno wyglądać, dlatego Was o to pytam.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#2 2011-12-12 22:28:13

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

U mnie obowiązywało podawanie powodu, ale nie wymagano żadnego oświadczenia lekarskiego, choć można było je przynosić.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2011-12-12 23:27:35

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

Z tego co pamiętam w moich szkołach podanie powodu obowiązywało w podstawówce i gimnazjum, w liceum nie trzeba było, chyba że ktoś był nieobecny dłuższy czas.

Offline

 

#4 2011-12-13 09:23:43

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

o ile dobrze pamiętam, w liceum, wystarczała kartka od rodziców, podanie powodu nie było chyba koniecznie wymagane, ale z reguły (przynajmniej moi rodzice) zawsze jakiś podawali. od lekarza trzeba było przynosić zwolnienie tylko przy dłuższych nieobecnościach (np. dwa tygodnie) albo powtarzających się okresowo (np. badania co miesiąc).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2011-12-13 16:09:33

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

No tak. Ale wydaje mi się, że nie powinien chyba WYMAGAĆ tłumaczenia się za każdym razem. Zastanawiam się czy nie pisać już po prostu "z powodów osobistych" i w takiej sytuacji (przynajmniej takie jest moje zdanie) nie powinien zmuszać mnie do spowiadania się.
Ale absurdem jest dla mnie przynoszenie dowodów, że byłam tu i tam. Dostał zwolnienie? Dostał, więc powinien wpisać i koniec rozmowy. Tak to moim zdaniem powinno wyglądać. Bo to co uczeń robi po szkole to jest jego prywatna sprawa nawet jeśli chodzi o błahe sprawy.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#6 2011-12-18 12:12:00

 Roberta

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-25
Posty: 254
Punktów :   
WWW

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

Ostatnio w klasie gadaliśmy na temat zwolnień i stwierdziliśmy, że łatwiej jest załatwić sobie zwolnienie od lekarza niż od rodziców.
A co do pisania powodu, ta ja zawsze coś tam piszę, ale nawet nie wiem czy trzeba podawać ten powód czy też nie. Czy powinno się podawać powód? Raczej nie, chyba że to się za często zdarza.

Ostatnio edytowany przez Roberta (2011-12-18 12:12:41)


"Życie nie daje nam tego czego chcemy, lecz tylko to co dla nas ma. Czasami więcej potrzebujemy, dlatego gubimy się w swoich snach."

Offline

 

#7 2011-12-19 16:08:51

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Zwolnienia i usprawiedliwienia.

Kate - najprościej będzie samego nauczyciela spytać, czemu ten wymaga powodów, jeśli w szkole nie ma takiego zarządzenia. albo tą kwestię mogą też poruszyć np. rodzice na wywiadówce, mówiąc, że będą pisać zwolnienia bez podania powodów i że życzą sobie ich respektowania.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl