Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2011-04-10 19:31:34

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Natrętny kolega...

Sprawa jest taka: przez trzy miesiące leżałam w szpitalu psychiatrycznym, na schizofrenię. Dlatego właśnie mam bardzo dużo zaległości. Rodzice pomyśleli o tym fakcie już cześniej, więc załatwili mi nauczanie indywidualnie (ale jeżdżę na nie do szkoły, by tam spotkać się indywidualnie z nauczycielami, za to nie chodzę na zajęcia z klasą). Nauczyciele zadają mi mnóstwo pracy domowej i nauki, by tylko wyrobić sięz materiałem w tych szesnastu godzinach lekcyjnych. Teraz przejdźmy do konkretów.
W gimnazjum poznałam miłego chłopaka. Ma na imię Jacek. Ostatnio bardzo często sms'ujemy. On bardzo by chciał się ze mną spotkać. Niestety, nie mam dla niego czasu. Kiedy tłumaczę mu, że po prostu nie mam czasu na takie hece jak spotania towarzyskie, z powodu nauki, ten od razu się obraża i mówi, że go olewam, unikam et cetera. Co mam zrobić, by zmienić jego tok myślenia? Co mu powiedzieć następnego razu? I jak to zrobić, by nie zranić jego uczuć?

Offline

 

#2 2011-04-10 20:03:14

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Natrętny kolega...

Cóż. Nie ukrywam, sprawa nie najłatwiejsza, ale nie jest nie do rozwiązania
Powiedz mu po prostu, że również chciałabyś go spotkać, ale z powodu zaległości nie jest to możliwe w najbliższym czasie. Zbliżają się wakacje, więc będzie coraz więcej czasu na spotkanie. Zaproponuj mu jakiś konkretny termin, będzie miał choć cień pewności, że go nie olewasz. A jeśli będzie jeszcze narzekał - powiedz po prostu, że jeśli nie zaliczysz tego roku - to już nie spotkacie się wcale.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2011-04-10 21:03:51

 Kit

Użytkownik

Skąd: ;]
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 77

Re: Natrętny kolega...

Opcja B lub C? Dziwne, że o niej nie pomyślano.. Spytaj się z czego jest dobry i w razie czego ustawicie się żeby ci to wytłumaczył, przy okazji się spotkacie, pogadacie i pouczycie. Nie wiem ile ci zadają, ale chyba taka godzinka nikogo nie zabije. Przy okazji chłopak zobaczy ile masz roboty i skończy się narzekanie.

Offline

 

#4 2011-04-10 21:31:16

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Natrętny kolega...

O właśnie, świetny pomysł! Masz teraz 2 opinie, z perspektywy dziewczyny i chłopaka Mam nadzieję, że przemyślisz to i wybierzesz dogodną opcję


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#5 2011-04-10 21:36:59

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Natrętny kolega...

primo: czy ten Jacek wie, ze byłaś w szpitalu? bo zawsze możesz powiedzieć po prostu "byłam w szpitalu przez 3 miesiące (nie musisz mówić z jakiego powodu, jeśli nie chcesz mu powiedzieć) i teraz nadrabiam ogrom zaległości" i w ten sposób wytłumaczyć dlaczego aż tak dużo czasu poświęcasz na naukę.

secundo: zajrzyj do kalendarza, rozejrzyj się dokładnie, kto wie, może masz tam jakąś luźniejszą datę? (okolice świąt wielkanocnych, długi weekend majowy?) spróbuj zaproponować spotkanie wtedy? możesz od razu zaznaczyć, że masz czas tylko na krótkie spotkanie (godzinka, dwie) - wtedy nie powinno Ci to aż tak bardzo popsuć planu nauki.

tertio: powiedz, że zależy Ci na spotkaniu z nim, ale w tej chwili musisz się skupić na nauce. za to, tak jak proponuje Cleo, obiecaj mu, że "odbijecie" sobie braki spotkań w wakacje.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#6 2011-04-11 14:31:02

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Natrętny kolega...

Powiedz mu po prostu, że również chciałabyś go spotkać, ale z powodu zaległości nie jest to możliwe w najbliższym czasie.

Już tak zrobiłam.

. Zaproponuj mu jakiś konkretny termin, będzie miał choć cień pewności, że go nie olewasz.

Jak tak zrobiłam, on wymyślił na dodatek coś takiego, że z pewnością przesadzam, że dam sobie radę i że nauka to taka moja wymówka.

Spytaj się z czego jest dobry i w razie czego ustawicie się żeby ci to wytłumaczył, przy okazji się spotkacie, pogadacie i pouczycie.

Wątpię, by się zgodził. Po pierwsze, wszystko jak na razie rozumiem. Po drugie, nie umiem uczyć się z kimś.

Przy okazji chłopak zobaczy ile masz roboty i skończy się narzekanie.

Jednak spodobał mi się Twój pomysł.

primo: czy ten Jacek wie, ze byłaś w szpitalu? bo zawsze możesz powiedzieć po prostu "byłam w szpitalu przez 3 miesiące (nie musisz mówić z jakiego powodu, jeśli nie chcesz mu powiedzieć) i teraz nadrabiam ogrom zaległości" i w ten sposób wytłumaczyć dlaczego aż tak dużo czasu poświęcasz na naukę.

On wie.

tertio: powiedz, że zależy Ci na spotkaniu z nim, ale w tej chwili musisz się skupić na nauce (01). za to, tak jak proponuje Cleo, obiecaj mu, że "odbijecie" sobie braki spotkań w wakacje.(02)

01. Tak właśnie powiedziałam mu.
02. Tak właśnie  zrobię.

Offline

 

#7 2011-04-11 23:11:03

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Natrętny kolega...

Pytalska napisał:

primo: czy ten Jacek wie, ze byłaś w szpitalu? bo zawsze możesz powiedzieć po prostu "byłam w szpitalu przez 3 miesiące (nie musisz mówić z jakiego powodu, jeśli nie chcesz mu powiedzieć) i teraz nadrabiam ogrom zaległości" i w ten sposób wytłumaczyć dlaczego aż tak dużo czasu poświęcasz na naukę.

On wie.

no to ja bym się właśnie tego trzymała. powiedz, że masz 3 miesiące "w plecy" i teraz bardzo Ci zależy żeby ze wszystkim nadgonić, nadrobić zaległości i wrócić do rytmu. nauka, jak wiadomo jest ważna, rok trzeba zaliczyć. więc wytłumacz mu, że chcesz kontynuować z nim znajomość, ale w tej chwili priorytetem jest szkoła i musisz się tego trzymać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2011-04-12 00:03:43

 Kit

Użytkownik

Skąd: ;]
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 77

Re: Natrętny kolega...

Ja tam bym też popatrzył na to co czuje facet, jeżeli przyjaźń to wystarczą rozmowy na co dzień, jeżeli oczekuje czegoś więcej no to cóż.. Może to się źle skończyć takie podejście. Ale jak ja to mawiam... Czas pokaże.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl