Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2009-11-01 16:01:17

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Papierosy i Alkohol.

Siemka...Nie wiedziałam, gdzie dodać ten wątek.. Więc wklikałam go tutaj... Sądziłam, że ,,Życiowe sprawy" to odpowiednie dla tego wątku miejsce..

No więc tak.. Nie pale nałogowo..lecz sporadycznie..raz na tydzień, może z dwa..Albo wcale...No chyba, że mam nagłą chęć..
I jest tak ... Zechce mi się palić.. Zaczynam palić..Ale po dwóch, trzech chmurach odechciewa mi się. Nigdy nie było tak, że spaliłam całą fajkę z chęcią.
Chciałabym nie być od tego zależna... chciałabym nie mieć do tego pociągu...Jak to zrobić??

Z alkoholem jest to samo. Nie zawsze, ale często..
Np. długo nie widziałam się z dwiema najs(Jakimi? o.O Liv) przyjaciółkami (wyjechały i mieszkają za granicą), czasem wpadną i proponują wspólne picie..Najpierw się napalam, jedno piwo to nic takiego..wypić w towarzystwie najs kumpli, ale pół butelki i mam już wstręt.. xdd...

Nigdy jeszcze nie napiłam się do nieprzytomności ani nic.. Zawsze kulturalnie ,jedno piwo, max dwa.. i jest ok..
Hmm, ale nie chcę palić.. Ale samo tak wychodzi... Mogę z tym walczyć, ale gdy widzę kumpli palących nie jest mi już tak łatwo..

A z wami jak jest?
Proszę o pomoc..

PS: Wiem, że paląc robię źle... Jestem tego świadoma, ale i tak to robię..;/
Pzdr...

Interpunkcja! A "wg" to skrót od "według", Kicia
Tu była Liv


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#2 2009-11-01 16:50:50

 AlexSandra

Użytkownik

3274363
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2009-09-29
Posty: 943

Re: Papierosy i Alkohol.

Natka1995, domyślam się, ze masz 14 lat tak jak ja (ten sam rocznik).
Mówiąc, ze palisz poprostu powaliłaś mnie na kolana. Mnie nawet do tego nie ciągnie. Nie chce palić i mam nadzieje, ze nigdy nie zaczne. No ale jeśli masz już ten problem to by się go pozbyć potrzeba jest i poprostu silna wola, bardzo silna. Przynajmniej ja tak mysle. Kiedy będziesz miała ochote zapalić pomyśl o tym, ze to źle działa na zęby, paznokcie, skóre.
A co do alkoholu to jedno piwo to jeszcze nic takiego, ale możesz sie wciągnąć i z czasem jedno już nie wystarczy, więc uważaj. Ja pije rzadko, tylko na imprezach(sylwester itp), chodź uważam, że bez alkoholu też można się świetnie bawić.


Krzyś, tęsknię!
Twarda, dziękuję ;*

Offline

 

#3 2009-11-01 19:12:48

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

Myślę o tym, że to źle działa na nasz rozwój i w ogóle.. Ale wiesz, może ty tak nie masz, ale ja otoczona jestem towarzystwem kumpli i kumpelek palących.. Jak mówią "zapalisz?" to ja, że nie...Albo że nie pale.. I nie pale, że palę tylko, że taki spontan, żeby mieć jazdę...xdd...
Ja nie muszę palić..Ale jak mam tak, że mam już chętkę to zapalę i zaraz wywalam papierosa i nie pale..I znów za parę dni to samo i znów wywalam..

A co do picia...To pije sporadycznie...Jakaś okazja (np. urodziny, sylwester) i nic więcej..też uważam, że można się wypas bawić bez alko..Ale niektórzy niestety tak nie myślą.. A ja później nie chcę wyjść na cnoteczkę.. Nie obrażając nikogo..bo bycie grzeczną to nie mój żywioł.. Owszem nie sprawiam problemów rodzicom, nie ćpam, nie dostaje złych ocen ani nic..Ale taki spontan, że obracam się w  takim towarzystwie i czasem wypiję tylko tyle..
Na ogół jestem ok wobec moich rodziców...Bo uważam, że mamy być ich dumą a nie mamy być wytykani palcami i żeby później gadali rzeczy typu: ,,A ta to tej córka i ostatnio widziałam ją napitą" jak rodzice to słyszą nie jest im na pewno miło.. Dlatego ja piję kulturalnie, w gronie przyjaciół, jedno piwo i do domu... Także w szkole wśród kumpli szkolnych nie mam całkowitej opinii cnoteczki...Ale nie jestem też nie wiadomo jak rozwydrzona i nie myślę, że mi wolno wszystko, że jak niektóre dziewczyny muszę zawsze iść ,,pod dęby" i wypuścić parę chmurek bo inaczej będę wkur**** na cały świat...xdd


Pzdr..

Ortografia i Interpunkcja! Pilnować! Liv


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#4 2009-11-02 22:55:52

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

eh. zacznę ogólnie - nie uważam ani papierosów, ani alkoholów za coś całkowicie nagannego. sama nigdy nie paliłam i nie zamierzam z wielu powodów, ale znam ludzi którzy to robią i nie odbiera im to innych zalet. mam też dobrych znajomych-palaczy i uważam, że to ich sprawa co robią. natomiast alkohol może być (w rozsądnych granicach) miłym dodatkiem do imprezy, a w zimowe wieczory nie ma nic lepiej rozgrzewającego niż grzaniec (no może gorąca czekolada jest lepsza, ale to już inny temat).

ale - nie uważam, żeby palenie i picie było w Twoim wieku dobre. z jakiegoś powodu te rzeczy są (przynajmniej w teorii) dozwolone dopiero od lat 18 i ma to jakiś sens. papierosy mają pełno wad: są niebezpieczne dla zdrowia, niekorzystne dla urody (cera, zęby) a poza nie mają specjalnie ładnego zapachu (którym przechodzą choćby ubrania) i sporo kosztują (paląc paczkę tygodniowo wydajesz ok. 40-50 zł. miesięcznie - a można by za to kupić np. ładną bluzkę). poza tym - pamiętaj, że papierosy uzależniają, i że być może kiedyś będziesz MUSIAŁA palić, a to już nic przyjemnego.
piszesz, że palisz ze znajomymi, że jesteś otoczona koleżankami i kolegami palaczami... no i? to trochę naciągane wytłumaczenie - przecież nie jest tak, że wszyscy musimy robić to, co nasi znajomi, prawda? zawsze możesz powiedzieć "nie, dziękuję", nie popsuje to przecież waszej znajomości. ludzie nie dobierają się w grupy w zależności od palenia, a rozsądni palący nie będą namawiać do tego innych. to, że x nie pali a y pali nie znaczy, że nie mogą się przyjaźnić.

alkohol - jak już pisałam, w samym alkoholu (pitym w rozsądnych granicach) nie widzę niczego złego, nie jestem jego przeciwniczką, sama czasem lubię się napić. mimo to uważam, że jesteś za młoda na to, żeby nawet "pić sporadycznie". alkohol to nie coca cola, a do wszystkiego trzeba dojrzeć. nie chcę Ci mówić, żebyś "zachowywała się jak cnotka", też uważam, że w życiu trzeba się czasem zabawić, ale na wszystko będzie czas. 
zgadzam się też z AlexSandrą - można się świetnie bawić bez alkoholu. bywałam na takich i na takich imprezach i brak alkoholu nie przeszkodził mi nigdy w dobrej zabawie. oczywiście masz rację pisząc, że jedno piwo to nic takiego. ale po co? czy to jedno piwo naprawdę dużo zmieni?


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2009-11-03 14:28:37

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

No tak macie racje.. Z tym alkoholem i papierosami..Ale no cóż...Jak ma się takie nagłe zachcianki do palenia to nie jest łatwo odmówić... I inaczej jest jak palę sama a inaczej jak palę z kimś... Jak z kimś to po prostu palę i tyle...A jak palę sama od razu mam wyrzuty sumienia, że niszczę sobie zdrowie itp.
Impreza bez Alko jest spoko...Byłam na mnóstwie takich i było fajnie...
Więc spróbuje nie zapalić ani jednego papierosa...Ani jednej chmury nie wziąć...I zobaczymy jak mi się uda:D
Trzymajcie kciuki...
Pzdr..

interpunkcja i ortografia! Liv


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#6 2009-11-03 19:31:24

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

życzę powodzenia i trzymam kciuki żeby Ci się udało.
nie obiecuję, że będzie łatwo, ale wierzę, że dasz radę.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#7 2009-11-03 19:54:16

Livien.

Użytkownik

12624945
Call me!
Skąd: To ruń
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

Och, cóż to za temat się trafił. Upiłam się raz w życiu i to mnie zraziło do alkoholu. Mam potwornie słabą głowę. O paleniu nawet nie pomyślałam. O tak, grzeczna ze mnie dziewczynka, c'nie? :>

Swoją drogą nie piję, nie palę, bo uważam to za głupotę. To takie powolne dążenie do samounicestwienia. Alkohol niszczy wątrobę, mało tego, słyszałyście o tym, że u ludzi w tak młodym wieku eliminuje szare komórki? xD Papierosy powodują raka płuc itd. Obie używki uzależniają. Pijesz, palisz, ćpasz? Nie jesteś w pełni wolnym człowiekiem. Żałosne, że głupia rzecz sprawiająca przyjemność może zniewolić, nieprawdaż? Piją, palą, słabi, ci którzy nie potrafią się sprzeciwić, nieświadomi jak bardzo działają na swoją niekorzyść.

Ja za Ciebie, Natko trzymam kciuki, bo dotąd nierozsądnie robiłaś i usprawiedliwiałaś się przed samą sobą tym, że inni też tak robią.  Znajdziesz w sobie chyba tyle sił, poza tym to nie jest jakieś zaawansowane stadium, żeby było z tego baaaaardzo trudno wyjść.


__________________________________________________________________________________________

Nigdy nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.

Offline

 

#8 2009-11-03 20:35:03

 Cosette

Użytkownik

5651614
Skąd: Wyobraźnia schizofrenika.
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 169
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

Ja nie palę, tylko od czasu do czasu wypiję piwo ze znajomymi (ostatnio na grobach, 1 listopada. xDD )

Natka, co do twojego problemu sie tyczy - znajdź sobie jakieś zajęcie hobby, albo po prostu coś, co Cię zafascynuje, i w pełni pochłonie. Odkryj jakieś gatunki muzyczne, o których nawet nigdy nie słyszałaś, i zainteresuj się wykonawcami, albo zacznij coś tworzyć.... Może zaczniesz uprawiać jakiś sport? Tak czy inaczej, jeżeli całą swoją uwagę będziesz poświęcała temu, co naprawdę kochasz, w Twojej głowie już nie zmieszczą się myśli o używkach. A jeżeli przestaniesz o tym myśleć, to wtedy i ta chorobliwa chęć wypalenia papierosa z czasem Ci przejdzie. Powodzenia. 


Podążaj za tym co Cię uszczęśliwia
a wszechświat otworzy Ci drzwi
nawet gdyby wydawało się, że wokół są same ściany

Offline

 

#9 2009-11-03 20:43:52

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

Pijesz i palisz, żeby nie mieć opinii cnotki?
''Gratuluję'' :> Wolisz ''dobrą'' opinię od swojego zdrowia :>
Moja babcia dużo paliła. I też dużo piła. Rok temu umarła. Dlaczego? Bo palenie wywołało u niej raka dna gardła.
Tyle powiem w tym temacie.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#10 2009-11-03 20:48:45

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

Cleo napisał:

Pijesz i palisz, żeby nie mieć opinii cnotki?
''Gratuluję'' :> Wolisz ''dobrą'' opinię od swojego zdrowia :>

Cleo dobrze to ujęła. ja powiem jeszcze prościej: opinia innych nie powinna być ważniejsza od zdrowego rozsądku.

Livien. napisał:

Żałosne, że głupia rzecz sprawiająca przyjemność może zniewolić, nieprawdaż?

właściwie, to głównie rzeczy przyjemne zniewalają.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#11 2009-11-03 21:23:15

Livien.

Użytkownik

12624945
Call me!
Skąd: To ruń
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

Black Star napisał:

właściwie, to głównie rzeczy przyjemne zniewalają.

Chyba nie ma potrzeby wytłuszczać, aby się domyśleć, że kładę tu nacisk na słowo ,,rzecz"?

Ostatnio edytowany przez Livien. (2009-11-03 21:24:32)


__________________________________________________________________________________________

Nigdy nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.

Offline

 

#12 2009-11-03 21:35:35

 Cosette

Użytkownik

5651614
Skąd: Wyobraźnia schizofrenika.
Zarejestrowany: 2009-09-19
Posty: 169
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

właściwie, to głównie rzeczy przyjemne zniewalają.

No chyba, że ktoś jest masochistą, no to wtedy odwrotnie. xD


Podążaj za tym co Cię uszczęśliwia
a wszechświat otworzy Ci drzwi
nawet gdyby wydawało się, że wokół są same ściany

Offline

 

#13 2009-11-03 21:43:03

Livien.

Użytkownik

12624945
Call me!
Skąd: To ruń
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 24
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

Cosette napisał:

właściwie, to głównie rzeczy przyjemne zniewalają.

No chyba, że ktoś jest masochistą, no to wtedy odwrotnie. xD

Jestem tu dopiero jeden dzień, a już Cię pokochałam. Hahaha. xD


__________________________________________________________________________________________

Nigdy nie jesteśmy bardziej samotni, niż leżąc w łóżku z naszymi tajemnicami i wewnętrznym głosem, którym żegnamy lub przeklinamy mijający dzień.

Offline

 

#14 2009-11-04 12:17:48

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Papierosy i Alkohol.

Cosette napisał:

właściwie, to głównie rzeczy przyjemne zniewalają.

No chyba, że ktoś jest masochistą, no to wtedy odwrotnie. xD

to zależy. jeśli dla uproszczenia przyjmiemy, że masochiście rzeczy ogólnie uznawane za nieprzyjemne sprawiają w jakiś perwersyjny sposób przyjemność... to i tak się zgadza. XD

ale to już chyba rozmowa na inny temat ^^;


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#15 2009-11-05 18:13:44

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: Papierosy i Alkohol.

aha...ja umiem bawić się bez alko..Dla mnie to normalka..Ja dopiero zaczełam pić na jakiś imprezach..A nie że już nie wiadomo jak długo piję..Palić nie palę od wtorku.. Papierosów unikam..Nie siedzę jak moi rodzice palą ..tylko wychodzę..
I nie jestem masochistką...Boję się zadać sobie ból.. Nie lubie tego i nie wiem jak inni mogą to robić..
Dzięki za pomoc...I dobra radę..

Pzdr:*


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl