Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-08-12 19:51:07

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

czytnik

Planuję sobie takowy zakupić. Teraz pytania:
Czy macie do polecenia jakiś określony sprzęt, a może tylko firmę? Jaka pojemność byłaby najbardziej optymalna?

Ostatnio edytowany przez Ewangelina (2014-08-12 19:51:24)

Offline

 

#2 2014-08-13 23:46:56

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: czytnik

w sensie, czytnik ebooków? ja kiedyś chciałam nabyć kindle'a, ale głównie dlatego, żeby miec łatwy dostęp do rzeczy z amazona, na samo urządzenie zwracałam mniejszą uwagę. ale, koniec końców, nie kupiłam, bo w międzyczasie dostał mi się w ręce tablet - najzwyczajniejszy, z firmy manta, tani - i sprawdza się bardzo zacnie, i do czytania, i do oglądania filmów, a przede wszystkim służy mi jako mapa, gdy się gubię. a gubię się często.

jeśli chodzi o czytniki ebooków stricte, to się niezbyt znam. kindle to jedyna marka, jaką kojarzę. ebooki w formacie .epub czy nawet .pdf zajmuje niedużo miejsca, a poza tym wiekszość takich urządzeń ma sloty na kartę pamięci, więc zawsze można uzupełniać pamięć. ja bym się kierowała najbardziej czasem pracy baterii, bo to ważne.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#3 2014-08-22 00:50:53

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: czytnik

Też kiedyś rozważałam zakup Kindle'a, nawet jakoś się starałam zorientować w tych wszystkich czytnikach, ale nie pamiętam innym opcji, ostatecznie jednak nie mogłam sobie pozwolić na zakup. Skończyło się tak jak w przypadku BS - w moje ręce dostał się tablet i póki co styknie. Korzystam z aplikacji do czytania 'Aldiko', ale pewnie jest dużo innych możliwości, zazwyczaj używam ebooków z rozszerzeniem .epub i jakoś daję radę.
Mój tablet ma 8GB i jakoś wystarcza, żeby pomieścić te ebooki i wszystko inne co jest na tablecie potrzebne. Staram się zbytnio nie gromadzić tych plików, trzymam tylko ksiażki, które czytam lub w najbliższym czasie zamierzam, a resztę składuję na komputerze czy gdzieś.

Offline

 

#4 2014-08-26 10:36:52

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: czytnik

mart991 napisał:

Korzystam z aplikacji do czytania 'Aldiko', ale pewnie jest dużo innych możliwości, zazwyczaj używam ebooków z rozszerzeniem .epub i jakoś daję radę.

też korzystam z tej aplikacji, jest bardzo wygodna i przyjemna w odbiorze


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#5 2015-03-09 10:45:27

 petunia

Użytkownik

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2015-03-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: czytnik

Ja też używam tableta z Adobe Readerem, ale chciałabym sobie kupić czytnik. Czytniki mają tę przewagę nad tabletami, że posiadają inne, lepsze do czytania, imitujące zwykły papier, ekrany, więc nie psują tak oczu.

Offline

 

#6 2015-03-13 19:22:18

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: czytnik

petunia napisał:

Ja też używam tableta z Adobe Readerem, ale chciałabym sobie kupić czytnik. Czytniki mają tę przewagę nad tabletami, że posiadają inne, lepsze do czytania, imitujące zwykły papier, ekrany, więc nie psują tak oczu.

to prawda, ostatnio miałam okazję korzystać z pożyczonego kindle'a i na dłuższe czytanie jest przyjemniejszy dla oczu niż zwykły tablet. ponadto, właśnie dlatego, że ekran nie jest tak jasny/kontrastujący jak w tabletach, bateria trzyma znacznie dłużej.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl