Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2011-11-19 21:09:14

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Samotność

myślałam, że jest ten temat, ale szukałam i nie znalazłam. 

Tak więc czym jest dla Was samotność? Dokucza Wam ona?

Mi bardzo dokucza. I tu nie chodzi o brak przyjaciół - bo mam. Ale myślę, że lepiej by się szło przez życie z kimś u boku. Takie mam wrażenie. Że kiedy spojrzysz na komórkę to tam będzie czekał na Ciebie sms od ukochanej osoby. Że kiedy będzie Ci źle, to ona zrobi wszystko, żeby być blisko Ciebie w takiej chwili...


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#2 2011-11-22 09:39:51

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Samotność

Samotność. Często czuję się samotna. Szczególnie wtedy, kiedy on nie może mi poświęcić swojej uwagi, kiedy nie może być blisko, bo dzieli nas te 270 km. Bo przecież to bardzo wspaniałe uczucie, kiedy masz przy sobie kogoś, kto czuje się za Ciebie odpowiedzialny i dba, chociażby o taki drobiazg, byś wychodziła z domu z szalikiem. 
Tak więc odczuwam ją bardzo często, nawet codziennie i próbuję wypełnić jakoś tą pustkę. Dla mnie to właśnie jest samotność.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#3 2011-11-22 10:40:06

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Samotność

czy ja wiem... ja chyba widzę to troszkę inaczej. w sensie nie czuję jakiejś wielkiej jakościowej różnicy między tym czy akurat mam chłopaka, czy nie mam. wiadomo, że wspaniale jest akurat mieć tego kogoś, ale nawet kiedy jestem sama to nie czuję się jednocześnie samotna - jest wiele innych bliskich mi osób na które mogę liczyć, które są ze mną gdy jest mi źle i którym mogę zaufać.

samotność traktuję raczej jako stan, który bierze się z wnętrza, a nie z zewnętrznych warunków. można się czuć samotnym w związku, wśród ludzi. a można się nie czuć samotnym będąc samemu, przynajmniej według mnie.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#4 2011-11-22 17:52:21

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Samotność

Muszę przyznać, że samotność mi doskwiera.
Ostatnio nawet bardziej, bo cały czas słucham o związkach, bliskości, wspólnie spędzonym czasie z chłopakiem gdy tylko spotykam się z koleżankami z liceum.
Widzimy się teraz bardzo rzadko bo korzystają z każdej wolnej okazji, żeby pojechać do chłopaka itp. Oczywiście rozumiem to, ale różne myśli przychodzą mi do głowy kiedy zdaję sobie sprawę, że nie mam co ze sobą zrobić. Nie mam z kim się spotkać podczas gdy ich nie ma, nie mam do kogo zadzwonić i się wygadać... czuję się wtedy naprawdę źle. A zostały mi tylko one, bo wszyscy inni jakoś się rozeszli, straciłam kontakt. Albo kiedy zdaje sobie sprawę, że nie znam żadnego chłopaka z którym mogła bym poprowadzić dłuższą rozmowę niż "cześć, gdzie mamy zajęcia" i nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak związek. Pocieszam się myślą, że może kiedyś coś się zmieni, próbuję poprawić sobie jakoś humor albo zajmuję się czymś, żeby ponure myśli odeszły.

Offline

 

#5 2011-11-22 19:54:08

Zacna

Użytkownik

20054924
Zarejestrowany: 2011-11-19
Posty: 10
Punktów :   

Re: Samotność

Mi teoretycznie nie. Chociaż mam takie fazy kiedy odnoszę wrażenie, że nikt z moich przyjaciół tak do końca mnie nie rozumie. Ale w sumie to dość normalne, dlatego z reguły nie czuję się samotna. Jakkolwiek zwykle kiedy nie ma nikogo obok mnie i jestem pozostawiona sam na sam ze swoimi myślami, zaczynają mnie one przytłaczać. Wtedy zazwyczaj odczuwam potrzebę szczerej rozmowy. Różnie bywa.


"Apatia mojego pokolenia. Obrzydza mnie. Obrzydza mnie też moja własna apatia, bycie tchórzliwym i nie przeciwstawianie się się rasizmowi, seksizmowi i wszystkim innym -izmom, na które kontrkultura narzeka od lat." - Kurt Cobain

Offline

 

#6 2011-11-22 21:12:23

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Samotność

mart991 napisał:

Ostatnio nawet bardziej, bo cały czas słucham o związkach, bliskości, wspólnie spędzonym czasie z chłopakiem gdy tylko spotykam się z koleżankami z liceum.

Ugh, też tak mam. A najbardziej brakuje mi tego w chwili, kiedy np. późno skądś wracam. Chciałabym wtedy, żeby ON przyjechał po mnie i odprowadził do domu.


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

#7 2011-11-23 17:46:02

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Samotność

mart991 napisał:

Albo kiedy zdaje sobie sprawę, że nie znam żadnego chłopaka z którym mogła bym poprowadzić dłuższą rozmowę niż "cześć, gdzie mamy zajęcia" i nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak związek.

dlaczego nie wyobrażasz sobie czegoś takiego? na pewno kiedyś spotkasz chłopaka, z którym będziesz chciała pogadać nie tylko o zajęciach. a może nawet któryś z tych chłopaków jest wart bliższego poznania?

Kate napisał:

mart991 napisał:

Ostatnio nawet bardziej, bo cały czas słucham o związkach, bliskości, wspólnie spędzonym czasie z chłopakiem gdy tylko spotykam się z koleżankami z liceum.

Ugh, też tak mam. A najbardziej brakuje mi tego w chwili, kiedy np. późno skądś wracam. Chciałabym wtedy, żeby ON przyjechał po mnie i odprowadził do domu.

myślę, że akurat w sprawach późnych powrotów to zawsze można poprosić kolegę czy przyjaciela, niekoniecznie chłopaka.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#8 2011-12-07 15:45:19

 Natka1995

Użytkownik

Skąd: Psycholandia
Zarejestrowany: 2009-10-13
Posty: 873
Punktów :   

Re: Samotność

W sumie są dwa rodzaje samotności. Jedna, gdy brakuje ukochanej osoby, a druga, gdy brak Ci przyjaciół lub ich towarzystwa. Moja przyjaciółka wyjechała do Niemiec i mimo to, że koleguję się z innymi, czasem odczuwam samotność, gdy pomyślę jak wspaniale razem spędzałyśmy czas. A samotność, która wiąże się z brakiem drugiej osoby już mi tak nie doskwiera. Przyzwyczaiłam się nawet, że jestem sama. Choć brak mi czasem tego, jak ktoś patrzy na mnie z uczuciem i mówi, że mnie kocha

Jeden post i miliard błędów. Proszę, zainstaluj sobie jakąś wtyczkę poprawiającą błędy. ~Cleo


Tak zimno mi,
już nie wiem jak
bez twojego ciepła przetrwać mam.

Offline

 

#9 2011-12-30 22:21:53

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Samotność

Nie jestem osobą samą, a jednak samotną. Moja samotnośc powiększa się zwłaszcza w dużym gronie ludzi, najlepiej w gronie znajomych. Dokucza mi, nie pozwala wypłakac się komuś bliskiemu w rękaw. Tak bardzo chciałabym znaleźc swoje miejsce na świecie, gdzie nie będę się czuła samotna, gdzie moi bliscy znajomi wcale nie będą mi dalecy.

Offline

 

#10 2012-01-03 14:14:02

Offen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: Samotność

szczerze mówiąc to nie czuję się samotna. Zazwyczaj... Czasami mam tak że sama z własnej woli wolę pobyć sama.


http://shizoo-design.de/stuff/signatures/70.png

Offline

 

#11 2012-02-18 18:03:41

 HollowLies

Użytkownik

12767021
Skąd: Siedlce
Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: Samotność

Hm. Myślę, że tak. Jak większości. Tylko trzeba iść dalej i szukać tych przyjaciół, partnera. U mnie, to przyjaciel są jedynie internetowi. A chłopak? Nie. Nie chcę być z byle kim, żeby tylko być.


I beg to dream and differ from the hollow lies

Offline

 

#12 2012-02-19 22:41:56

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Samotność

Offen napisał:

Czasami mam tak że sama z własnej woli wolę pobyć sama.

też tak czasem mam, i myślę nawet, że to normalne i potrzebne. nie wiem jak inni, ale ja zwariowałabym gdybym ciągle była z ludźmi, czasem potrzebuję też się oderwać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#13 2014-05-09 20:10:56

 Manuka

Użytkownik

36689332
Zarejestrowany: 2014-05-08
Posty: 4
Punktów :   

Re: Samotność

Ja na przykład lubię samotność oraz ciszę i spokój który jej towarzyszy, lecz mam też takie dni kiedy po prostu muszę z kimś pogadać, pochodzić nawet w ciszy.


I'm untalented, useless person but I have a life.
Ich bin talent, nutzloser Mensch, aber ich habe ein leben.
Jestem beztalenciem, bezużyteczną osobą ale też mam życie.

Offline

 

#14 2014-05-13 22:31:54

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Samotność

Manuka napisał:

Ja na przykład lubię samotność oraz ciszę i spokój który jej towarzyszy, lecz mam też takie dni kiedy po prostu muszę z kimś pogadać, pochodzić nawet w ciszy.

myślę, że podobnie ma wielu ludzi, ważne, żeby znaleźć ten "złoty środek" między samotnością a towarzystwem i dopasować to do swojego nastroju. ^^

są takie dni, gdy obecność innych ludzi denerwuje, ale są też takie, kiedy nie da rady bez nich wytrzymać.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#15 2014-05-14 13:18:56

 Kate

Moderator

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2008-08-23
Posty: 4296
WWW

Re: Samotność

Black Star napisał:

są takie dni, gdy obecność innych ludzi denerwuje, ale są też takie, kiedy nie da rady bez nich wytrzymać.

jak jestem w pracy to BARDZO często wszyscy mnie denerwują


Donovan Caine nagi, z wodą spływającą po szczupłym ciele, gra mięśni pod skórą. Smakowita wizja. Mimo ostatniej scysji nadal uważałam, że policjant jest bardzo seksowny. A byłby jeszcze atrakcyjniejszy, gdyby wyjął sobie kij z tyłka i przestał płonąć świętym oburzeniem. No, ale nie ma ludzi doskonałych. - "Ukąszenie pająka" Jennifer Estep <3

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl