Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2014-07-07 14:44:57

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Blokada

Mam aktualnie problem - z To, pana Kinga. Jakoś mnie w ogóle przestało wciągać. To chyba wina tych rozległych opisów oraz częstych wykroczeń z linii fabuły. Nie wiem, co będzie, chyba na razie zrobię sobie przerwę zrobię od tego opasłego tomiska...

A czy i Wy czujecie czasami taką blokadę?

Offline

 

#2 2014-07-08 23:22:35

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Blokada

ja czasem - kiedy próbuję sięgnąć po beletrystyką, wiedząc, że mam stertę rzeczy do czytania na studia. wtedy blokują mnie wyrzuty sumienia.

oraz często mam np. przesyt danym autorem i nie sięgam po kolejne ksiażki jego pióra przez dłuższy czas.
no i wiadomo, czasem bywały książki, które po prostu mi nie podeszły - wtedy je zostawiam, w koncu wiadomo, że nie zawsze i nie wszystko musi mi się spodobać. może "to" po prostu nie jest dla Ciebie?

ja np. kinga uwielbiam "miasteczko salem", trochę pewnie z sentymentu, ale niektóre jego rzeczy mnie rozczarowały ("doktor sen", choćby).


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

#3 2014-07-09 08:51:36

 Cleo

Moderator

Call me!
Skąd: Ruda Śląska
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 3275
Punktów :   
WWW

Re: Blokada

Była taka książka... Nie pamiętam jej tytułu, ale autorem był Haruki Murakami. Powieść dość gruba, a już na 16 stronach opisywała chyba przynajmniej ze 3 wątki i gubiłam się... Odpuściłam ją.


I wanna stay ''In the hearts and minds of every kind of universe''
"Cały świat jest rządzony siłą naszych myśli. Jeśli czegoś w myślach mocno pragniemy, to staje się to rzeczywiste, dzieje się"
www.cleo-chan.deviantart.com

Offline

 

#4 2014-07-09 11:12:41

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

Re: Blokada

BS, i znowu To zaczęło mnie wciągać.

Offline

 

#5 2014-07-09 20:07:01

 mart991

Użytkownik

223011
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 1660
Punktów :   

Re: Blokada

Zdarza mi się coś takiego. Wtedy najczęściej robię sobie przerwę od książki, biorę inną, albo przez jakiś czas odpoczywam od czytanie bo nic mi nie wchodzi i męczę książkę po 10 stron dziennie.
Czasem wracam po przerwie i idzie lepiej (po prostu potrzebowałam jakiejś odmiany), albo odkładam i nie męczę na siłę. Może kiedyś wrócę, może nie.
W książkach gdzie jest kilka wątków, czasami mam tak, że przez jeden wątek nie mogę przejść i ciągnie mi się bardzo mozolnie, a następny bardzo ładnie idzie. Wtedy ten ciekawszy wątek motywuje mnie, żeby przejść jakoś przez ten gorszy.
Wiem, że cały czas czeka na mnie "Szajka bez końca" Joanny Chmielewskiej, bo chociaż całą resztę jej książek uwielbiam, przez to nie mogłam nią przejść.

Black Star napisał:

ja czasem - kiedy próbuję sięgnąć po beletrystyką, wiedząc, że mam stertę rzeczy do czytania na studia. wtedy blokują mnie wyrzuty sumienia.

O, to też mam.
Gorzej, gdy blokada obejmuję jakąś lekturę na studia, a termin goni

Offline

 

#6 2014-07-11 14:41:22

 Black Star

Administrator

pw
Skąd: Kraina Nocy
Zarejestrowany: 2006-06-14
Posty: 6244
WWW

Re: Blokada

Cleo napisał:

Była taka książka... Nie pamiętam jej tytułu, ale autorem był Haruki Murakami. Powieść dość gruba, a już na 16 stronach opisywała chyba przynajmniej ze 3 wątki i gubiłam się... Odpuściłam ją.

generalnie też nie jestem fanką tego pana, acz na zajęciach z lit. japońskiej zmusili mnie nieco do lektury

Ewangelina napisał:

BS, i znowu To zaczęło mnie wciągać.

no to może potrzebowałaś tylko chwilowej przerwy

mart991 napisał:

Wiem, że cały czas czeka na mnie "Szajka bez końca" Joanny Chmielewskiej, bo chociaż całą resztę jej książek uwielbiam, przez to nie mogłam nią przejść.

chmielewska <3
ja z niej najbardziej wielbię "lesia"

mart991 napisał:

Black Star napisał:

ja czasem - kiedy próbuję sięgnąć po beletrystyką, wiedząc, że mam stertę rzeczy do czytania na studia. wtedy blokują mnie wyrzuty sumienia.

O, to też mam.
Gorzej, gdy blokada obejmuję jakąś lekturę na studia, a termin goni

tak, to w ogóle jest koszmarna sytuacja, ale u mnie zwykle występuje, gdy termin jeszcze nie goni, a jedynie zbliża się - a potem tuż przed deadlinem jego bliskość mobilizuje, szczęśliwie.


------------------------
http://i12.photobucket.com/albums/a217/Edvil/banner.png

I've seen the Glory. I've seen defeat as well but I have seen the Glory. Won epic battles. Reaped vast reward.
もう一度行こうか.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl