Ogłoszenie

Witamy na forum!

Jeżeli jesteś tu pierwszy raz, koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM .
Zapraszamy również do przywitania się w dziale POZNAJMY SIĘ.

Ważne ogłoszenia i informacje od administracji znajdziesz TU.
Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy na facebooku, zajrzyj TU.

Mamy już 30 000 postów!
Czy będzie 40 000?
~Bs

#1 2013-12-28 08:59:47

Ewangelina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 353
Punktów :   

39 stopni

KOMEDIOWA ADAPTACJA KLASYKI KRYMINAŁU, CZYLI HITCHCOCK NA WESOŁO

Akcja spektaklu rozgrywa się w latach 30. Richard Hannay podczas spektaklu w jednym z tutejszych teatrów poznaje Anabellę, ukrywającą się przed ścigającymi ją agentami służb specjalnych. Richard zabiera dziewczynę do swojego mieszkania, nie zdając sobie sprawy, że są śledzeni. Odtąd wydarzenia rozwijają się w zawrotnym tempie. Jeszcze tej samej nocy Anabelle zostaje zamordowana. Hannay postanawia sam rozwikłać zagadkę morderstwa, tym bardziej, że tylko w ten sposób może oczyścić się z ciążących na nim podejrzeń...

Czy jeden człowiek może uratować Imperium Brytyjskie? A może i cały świat? I czym jest sekretne 39 stopni...? Zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji i... tajemnica. Korowód postaci, ponad 80 ról. 39 STOPNI to pastisz szpiegowskiego filmu Alfreda Hitchcocka z 1935 r. z domieszką romansu i szalonego humoru.

(…) widz daje się wciągnąć w zwariowaną zabawę teatralną konwencją, w której purnonsens i absurd są tak samo ważne co żelazne reguły kryminału (Gazeta Wyborcza)

Przedstawienie ogląda się z przyjemnością (Dziennik Bałtycki)

Aż się zdziwiłam, czytając opis. Po prostu nie spamiętałam fabuły - jedynie emocje, pozytywne emocje, jakie wywołała u mnie ta sztuka.
Najbardziej mi się spodobało to, że mimo małej ilości rekwizytów i aktorów (to zabieg celowy) poradzono sobie z tym, zmuszając widza do rozwinięcia swojej wyobraźni.

Offline

 

pun.pl - załóż darmowe forum dyskusyjne PunBB

kliknij raz dziennie - pomóż wypromować forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl